Odra River Cup 2017 – ósemka Politechniki najlepsza

na podstawie inf. prasowych | Utworzono: 2017-06-03 21:51 | Zmodyfikowano: 2017-06-03 22:14

Start usytuowany został w okolicach Urzędu Wojewódzkiego, a meta tuż przed budynkiem H-14. Zarówno biegi eliminacyjne, jak i finałowe rozgrywano na dystansie około 1000 m. Broniąca tytułu ósemka Politechniki Wrocławskiej już w kwalifikacjach udowodniła, że jest w bardzo wysokiej formie – zwyciężyła bowiem, uzyskując rezultat o prawie osiem sekund lepszy od osady z Uniwersytetu Warszawskiego. W biegu finałowym reprezentanci uczelni prowadzili od startu do mety i pewnie sięgnęli po zwycięstwo. Linię mety minęli z czasem 2:34,89 wyprzedzając osadę Uniwersytetu Warszawskiego o blisko 5 sekund. W nagrodę otrzymali z rąk prof. Cezarego Madryasa, rektora Politechniki Wrocławskiej medale oraz Puchar Prezydenta Wrocławia. Trzecie miejsce zajęła I drużyna Akademii Górniczo-Hutniczej wyprzedzając Uniwersytet Wrocławski. Kolejne pozycje przypadły drugiemu zespołowi AGH oraz brytyjskiemu Lincoln University.

WIĘCEJ: Odra River Cup 2017

W rywalizacji pań o medale walczyły cztery osady z Polski i dwie z Niemiec. O miejsce w finale A zaciętą walkę stoczyły obrończynie tytułu z Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie oraz osady z niemieckich uniwersytetów w Bremie i Hanowerze. Ostatecznie do decydującej rozgrywki awansowały Polki i reprezentantki Uniwersytetu w Bremie. Przedstawicielki PWr zajęły szóstą pozycję i wspólnie z Uniwersytetem Warszawskim miały walczyć w finale C o piąte miejsce w regatach. Finał, w którym ścigano się o Puchar Marszałka Województwa Dolnośląskiego, okazał się bardzo wyrównany. Obie osady płynęły równym tempem, ale na ostatnich metrach więcej sił zachowały Niemki i to one z czasem 3:06,47 jako pierwsze minęły linię mety wyprzedzając rywalki o zaledwie 0,05 sekundy. Trzecie miejsce zajęły wioślarki z Hanoweru, a na kolejnych pozycjach uplasowały się osady z Uniwersytetu Wrocławskiego, Uniwersytetu Warszawskiego i Politechniki Wrocławskiej.